Ar pakaks Merui skysčio atleisti stabdžius vaikų saugumui užtikrinti?

Mere, gyrėtės turintis STABDŽIO funkciją. Bet ar tikrai reikia užtraukti stabdžius vaikų saugumui? Ar nutarėt sujungti stabdžius kol nutiks nelaimė? Atleiskite stabdžius, o kad tai būtų lengviau padaryti, palikau Merui skysčio, kad būtų lengviau atleisti stabdžius

4/25/20242 min read

Jau antrą kartą prašiau miesto Tarybos pakeisti sprendimą, kuris labai ryškiai blogina klaipėdiečių šeimų finansinę padėtį. 2023 m. nesulaukus Klaipėdos miesto valdžios dėmesio inicijavau elektroninę peticiją, kurios tikslas - parodyti Klaipėdos miesto merui ir valdžios atstovams, kad būtina mūsų visų vaikams suteikti nemokamas paslaugas mokyklose. Minėtą peticiją savo parašais palaikė netoli trijų šimtų šeimų.

Nuo 2024 m. sausio mėn. Klaipėdos miesto tarybos nariai patvirtino daug didesnį mokestį pradinukams už prailgintą dienos grupę po pamokų. Šis mokestis išaugo beveik dvigubai, pasiekdamas 60 eurų mokestį per mėnesį (ankstesnis mokestis buvo apie 30 eurų).

Priešingai nei kituose Lietuvos miestuose, kur prailginta dienos grupė mokyklose teikiama nemokamai arba už minimalų mokestį, Klaipėdos mieste priimtas sprendimas padidinti šeimų finansinę naštą. Kaip pavyzdys, jei Vilniuje gyvenanti šeima neišleidžia nei vieno euro, klaipėdiečių šeima per metus išleidžia apie 540 eur. Ir tai tik už vieną pradinuką. O jei šeimoje daugiau nei vienas pradinukas? Turbūt nesunku suskaičiuoti....

Popamokinė veikla mokyklose yra neįkainojama nauda tiek šeimų, tiek ir bendruomenių gerovei. Nemokamos prailgintos dienos grupės paslaugos nuo pirmos iki ketvirtos klasės suteikia daugybę privalumų šeimoms:

Vaikų saugumas ir užimtumas: Prailgintos dienos grupės mokyklose suteikia vaikams saugią aplinką po pamokų, taip sumažindamos riziką ir suteikdamos galimybę užimti prasmingai laiką. Suteikia vaikams papildomų galimybių tobulinti savo įgūdžius, dalyvauti užsiėmimuose ir mokytis iki tol, kol tėvai sugrįš iš darbo.

Šeimų finansinė našta: Nemokamos prailgintos dienos grupės paslaugos suteikia šeimoms galimybę sutaupyti išlaidas, kurias galėtų skirti kitiems vaikų poreikiams užtikrinti.

Vaikų ugdymas ir bendravimas: Organizuotos veiklos po pamokų padeda vaikams tobulinti savo įgūdžius, bendrauti ir bendradarbiauti su kitais bendraamžiais, o tai skatina jų visapusišką vystymąsi.

Šeimų ramybė: Turėdami galimybę palikti vaikus mokykloje po pamokų, tėvai gali dirbti ramiau, žinodami, kad jų vaikai yra saugioje aplinkoje.

Taigi, siekiant suteikti palankias sąlygas klaipėdiečių šeimoms ir saugią aplinką pradinukams, kai grėsmės jų saugumui didėja kone kasdien, raginau Miesto tarybą atidžiai apsvarstyti šį klausimą ir ieškoti sprendimų, kurie atitiktų miesto gyventojų poreikius.

Užtektų tiek nedaug... Atsisakyti mero asmeninės reklamos (kur išlaidos per metus siekia virš 500 tūkst.eur) arba viešosios pirties paslaugų finansavimo ir užtikrintume saugumą daugiau nei vienam tūkstančiui vaikų.

Kad tai nebūtų tik žodžiai, perdaviau Liberalų sąjūdžio frakcijai surinktus šeimų parašus, kad šio klausimo svarstymą galėtų inicijuoti komitetuose bei kartu ieškoti galimų sprendimų.

Prašiau Klaipėdos valdžios nebūti abejinga ir rūpintis vaikų saugumu Klaipėdos mieste. Neužtenka deklaruoti rūpestį ar pasidaryti kelias formalias fotografijas švietimo įstaigose. Privalome rūpintis šeimų gerove, o tai miesto valdžia gali padaryti jau šį rugsėjį.

Reikia tik NORO ir supratimo, kad už viską svarbiau yra mūsų vaikai!

Meras, gyrėsi turintis STABDŽIO funkciją. Bet ar tikrai reikia užtraukti stabdžius vaikų saugumui? Ar Meras nutarė sujungti stabdžius kol nutiks nelaimė?

Būtina atleisti stabdžius, o kad tai būtų lengviau padaryti, įteikiau merui skysčio, kad būtų lengviau atleisti stabdžius.