Klaipėdos politikai pritarė privačių darželių kompensacijos didinimui iki 150 eurų

Klaipėdos taryba ketvirtadienį iki 150 eurų padidino privačių vaikų darželių kompensavimą šeimoms.

1/16/20232 min read

Klaipėdos taryba ketvirtadienį iki 150 eurų padidino privačių vaikų darželių kompensavimą šeimoms.

Šiam kompensacijos didinimui 50 eurų pritarė 22 tarybos nariai, prieš ir susilaikiusių nebuvo.

Iki šiol šeimos, negavusios vietos valstybiniame darželyje, gaudavo šimto eurų kompensaciją, kuri nesikeitė nuo 2015 metų. Nuo šiol savivaldybė ketina atsižvelgti ir į infliaciją, keisdama jos dydį.

„Numatytas indeksavimas kiekvienais metais, jei vartojimo kainų pokytis bus daugiau nei trys procentai, tuomet eisime į tarybą didinti kainą, ko iki šiol nebuvo“, – BNS sakė Klaipėdos savivaldybės Planavimo ir analizės skyriaus vedėja Jolanta Cepelienė.

Šiuo metu Klaipėdoje 8760 vaikų lanko valstybinius darželius, o privačius – 712. Anot J. Ceplienės, iki šiol kompensacijomis naudojosi 111 šeimų. Joms buvo biudžete buvo numatyta 133 tūkst. eurų.

Prognozuojama, kad vaikų skaičius gali augti iki 200 ir daugiau, nes ketvirtadienį buvo patvirtintas ir naujas tvarkos aprašas, kuris numato liberalesnes sąlygas šeimoms, kurių atžalos dar laukia vietos arba jau lanko darželį.

Pagal iki šiol galiojusią tvarką tėvams, kurie yra deklaravę gyvenamąją vietą Klaipėdoje ir jų atžala per metus negavo vietos biudžetinėje įstaigoje, turėjo teisę į kompensaciją už mokėjimą privačioje ugdymo įstaigoje. Šis terminas dabar sutrumpintas iki pusės metų.

Taip pat numatyta, kad atsiradus laisvai vietai valstybiniame darželyje kompensacija bus tęsiama iki mokslo metų pabaigos. Iki šiol atsiradus tokiai vietai kompensacija buvo iškart nutraukiama.

Pakeitimai įgyvendinti savivaldybei sulaukus skundų iš šeimų, jog sąlygos gauti kompensacijas yra itin griežtos, jomis sunku pasinaudoti, o tėvai netikėtai atsiradus vietai savivaldybės darželiuose kai kuriais atvejais praranda stojamąsias įmokas į privačias ugdymo įstaigas.

Savivaldybėje numatyta įteisinti komisiją, kad esant objektyviai pagrįstoms aplinkybėms kompensaciją galėtų gauti ir kitos šeimos atsižvelgiant į vaiko sveikatos būklę, pasikeitus gyvenamajai vietai bei kitas galimas priežastis.

„Specialistai atlieka pateiktų sąrašų privačių darželių tikrinimą ir jau dabar yra apie 150 vaikų. Dėl to prognozuojame apie 200“, – politikams sakė J. Ceplienė. Ji neatmetė galimybės, kad skaičius nuo rugsėjo gali pasiekti ir 400-500 vaikų.

Dėl pokyčių numatyta, kad iš biudžeto gali prireikti iki pusės milijono eurų lėšų.

Savivaldybės skaičiavimu, vieno vaiko išlaikymas valstybiniame darželyje kainuoja 221 eurų.

Praėjusiame posėdyje politikė Lina Skrupskelienė siūlė kompensaciją didinti iki panašios sumos – 220 eurų, nes šeimos, negavusios vietos uostamiesčio darželyje registruojasi Klaipėdos rajone, kur gali gauti 250 eurų kompensaciją. Anot jos, šimto eurų kompensacija anksčiau taip pat buvo nustatyta pagal vaiko išlaikymo kaštus, kurie yra išaugę.

Šiame posėdyje politikė sumažino kompensacijos dydį iki 170 eurų, tačiau alternatyviam projektui nepritarta.

Gruodį vykusiame tarybos posėdyje gruodį Klaipėdos politikams buvo pateiktos dvi skirtingos kompensacijų lankantiems privačius darželius alternatyvos, tačiau politikai po daugiau nei dvi valandas diskusijų kompromiso nerado ir sprendimą buvo atidėję.

Skaityti daugiau: https://klaipeda.diena.lt/naujienos/klaipeda/miesto-pulsas/klaipedos-politikai-pritare-privaciu-darzeliu-kompensacijos-didinimui-iki-150-euru-1111676