KLAIPĖDOS VALDŽIOS PLANAS - MIESTAS BE VAIKŲ

Jei kitų miestų valdžios norėtų „išstumti“ vaikus iš savo teritorijų, nuoširdžiai rekomenduočiau pažvelgti į Klaipėdos miesto pavyzdį.

12/8/20232 min read

Jei kitų miestų valdžios norėtų „išstumti“ vaikus iš savo teritorijų, nuoširdžiai rekomenduočiau pažvelgti į Klaipėdos miesto pavyzdį.

Jaunų šeimų „išstūmimo politika“ prasideda gana anksti, nuo darželio.

Praėjusiais metais valdančioji dauguma mokestį už vietą darželyje pakėlė iki 𝟏𝟎𝟎 Eurų per mėnesį. Tad visi „laimingieji“ ploja katučių, o jei nesi toks „laimingas“ ir vietos darželyje negauni, nenusimink, tau žadama kompensacija už privatų darželį net iki 150 Eurų.

Atkreipkime dėmesį į tai, kad Klaipėdos rajone (Palangos plento kitoje pusėje) jaunos šeimos jau gauna 𝟐𝟓𝟎 Eurų kompensaciją. Tad ką verčiau rinktis tėveliams, kurių biudžetas ir taip ribotas: 𝟏𝟓𝟎 Eurų ar 𝟐𝟓𝟎 Eurų kompensaciją?

Klaipėdos savivaldybei„𝐧𝐞𝐬𝐤𝐚𝐮𝐝𝐚 𝐬̌𝐢𝐫𝐝𝐢𝐞𝐬", kad šeima deklaruoja gyvenamąją vietą rajone ir veža vaiką į kitą Palangos plento pusę. Savivaldybė džiaugiasi sutaupiusi. Nėra vaiko, nėra problemos. Kas laimingas ir kas ne, išsiskaičiuokit patys.

O nepamiršot, kad ta šeima pabėgo į rajoną kartu su savo GPM‘u?

Kai vaikas pradeda lankyti pradines klases mokykloje (pirmokas – ketvirtokas), tėveliai dar turi mokėti už jo buvimą prailgintoje grupėje iki tol, kol baigs darbą ir galės vaiką pasiimti. Tokios paslaugos, kurios kokybė abejotina (dažnu atveju, mokytojai tiesiog „atlieka“ auklės vaidmenį, be jokių edukacijos užuominų) kaina yra 𝟑𝟓 Eurai.

Tačiau mūsų miesto valdančioji dauguma, nuosekliai įgyvendinanti vaikų ir jaunų šeimų „išstūmimo politiką“, nori mokestį padidinti iki, apytiksliai 𝟓𝟓 Eurų per mėnesį.

Ar neturėtų Savivaldybė kurti šeimai palankią aplinką įvairiose srityse, užuot viešai deklaravus, kad pradinių klasių vaiko negalima vieno palikti namuose, nes jis turi būti užimtas mokykloje visą darbo dieną? Kaip iš tiesų padėti šeimoms? Čia Savivaldybės planai ir pareiškimai baigiasi.

Kitų miestų savivaldybėse tokia paslauga nemokama, tačiau mūsų miesto valdžia nemano, kad pagalba jaunoms šeimoms ateityje gali būti naudinga miestui. Matyt Klaipėdai nereikia:

Daugiau dirbančių tėvelių, kurie mokėtų gyventojų pajamų mokestį į miesto biudžetą

Daugiau atvykstančių jaunų šeimų gyventi į Klaipėdą

Daugiau darbuotojų, daugiau darbdavių

Geros šeimų emocinės sveikatos

Mažiau nusikaltimų

Ir dar daug kitų privalumų, padedančių šeimoms auginti vaikus

Ne vienas politikas, svarstant pagalbos jaunoms šeimoms klausimus kalba, kad reikia sugalvoti naujus finansavimo ir pagalbos modelius šeimoms. Tačiau ši problema, deja, vis dar lieka neišspręsta ir be konkrečių veiksmų.

Pagaliau pripažinkime, kad neturime mes to naujo, puikaus modelio, kaip padėti VISOMS klaipėdiečių šeimoms, auginat pačius mažiausiuosius. Tačiau ŠIANDIEN galime tai pakeisti ir pradėti tikslingai judėti REALAUS SPRENDIMO link.

Gerbiamas Klaipėdos miesto mere, tarybos nariai, padarykite vieną mažą gerą sprendimą šeimoms su vaikais. Panaikinkite prailgintos grupės mokestį, o ne kelkite jį!!! Miesto biudžete ne vienas „laisvas milijonas“, o čia tereikės kelių šimtų tūkstančių tam, kad visi be išimties vaikai galėtų saugiai lankyti prailgintą grupę, iki tol kol tėveliai baigs darbus.